Jak walczyć z widocznym na skórze upływem lat?

Co rok po 25 roku życia w przypadku kobiet ubywa 1% kolagenu. Po 40 roku życia ten spadek jest już zauważalny, dlatego trzeba jak najszybciej wdrożyć odpowiednią pielęgnację uzupełniającą, która będzie zapobiegać utracie jędrności i sprawiać, że skóra dłużej będzie prezentować się młodo. Jak walczyć z widocznym na skórze upływem lat?

Pamiętaj o codziennej rutynie pielęgnacyjnej

Skóra z wiekiem traci jędrność i warto pobudzać produkcję kolagenu i elastyny poprzez masaże twarzy. Zaopatrzenie się w masażer do twarzy jest zatem dobrym pomysłem. Takie urządzenie pobudzi krążenie krwi i wchłanianie substancji odżywczych. Masażer warto zastosować po nałożeniu serum do twarzy. Jednak codzienną rutynę pielęgnacyjną należy rozpocząć od gruntownego oczyszczania twarzy. Nie można o tym elemencie zapominać, gdyż nagromadzony zrogowaciały naskórek i zanieczyszczenia przyspieszają proces starzenia skóry. Pierwszym krokiem powinno być zatem zastosowanie mleczka czy też żelu do mycia twarzy. Dobrze sprawdzi się też płyn micelarny, który ma neutralne pH. Jeżeli stosuje się mleczko czy też żel, to po oczyszczeniu cery warto sięgnąć po tonik, który przywróci skórze równowagę. W dalszej kolejności stosuje się odpowiednie serum przeciwzmarszczkowe i krem. Po zastosowaniu serum należy odczekać od 20 do 30 minut i wtedy zaaplikować krem. Dłuższy odstęp trzeba zachować w przypadku serum z retinolem stosowanym w ramach wieczornej pielęgnacji.

Sięgnij po odpowiednie serum i krem przeciwzmarszczkowy

Warto zastanowić się, jakie serum przeciwzmarszczkowe i jaki krem na oznaki starzenia wybrać. W przypadku dodatkowych problemów z przebarwieniami skóry na dzień dobrze sprawdzi się serum przeciwzmarszczowe z witaminą C, z kolei na noc można sięgnąć po serum z retinolem. Warto wiedzieć, że stosowanie retinolu na dzień nie jest wskazane ze względu na to, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV. W sytuacji, gdy oznakom starzenia towarzyszą niedoskonałości skóry warto sięgnąć po serum z niacynamidem. Warto wiedzieć, że niacynamid, czyli pochodna witaminy B3 wpływa na syntezę kolagenu i elastyny, zatem ujędrnienie skóry. Krem przeciwzmarszczkowy powinien uzupełniać działanie serum, warto zatem sięgnąć po produkt komplementarny z tej samej linii produktowej.

Zastosuj domowe sposoby na zmarszczki

Poza oczyszczaniem i nawilżaniem ważne jest także złuszczanie skóry, które powinno się wykonywać raz w tygodniu po stosowaniu żelu oczyszczającego, mleczka czy płynu micelarnego. Sprawdzi się peeling enzymatyczny, który jest odpowiedni do każdego typu skóry. Można też sięgnąć po peeling kwasowy dopasowany do rodzaju cery i jej potrzeb. Peeling można wykonać również samodzielnie z dostępnych w domu składników. Wystarczy połączyć 3 zmielone łyżki kawy, 3 łyżki oliwy z oliwek, startą skórkę pomarańczy. Taką miksturę nakładamy na wilgotną twarz i masujemy okrężnymi ruchami przez 2 minuty. Oczywiście warto sięgnąć nie tylko po domowy peeling, ale również domowe maseczki przeciwzmarszczkowe. Jak je wykonać? Wiadomo, że to wolne rodniki wpływają na przyspieszenie procesów starzenia, a zwalczają je kwasy omega-3 i omega-6. Warto zatem w domowej maseczce wykorzystać ich działanie. Można wymieszać łyżeczkę oleju z kiełków pszenicy, naturalnego miodu, pół żółtka jaja oraz kilka kropel soku z cytryny. Taką maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut po czym spłukujemy letnią wodą.


Artykuł sponsorowany