Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może dotyczyć każdego z nas. Niekiedy wiąże się z chorobami, a czasami dotyczy nieprawidłowej pielęgnacji cery lub nadmiernej ekspozycji twarzy na promienie słoneczne. Pamiętajmy o tym, że w walce z przebarwieniami skuteczność wykazują sprawdzone kosmetyki, które dobrać należy do swoich potrzeb. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Walka z przebarwieniami na twarzy

Faktem jest, że nieestetyczne przebarwienia odbierają nam pewność siebie. Jak zwalczyć przebarwienia na twarzy? Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej wspomnianemu problemowi. Przebarwienia występują u osób w każdym wieku – to kosmetyczny kłopot, który powstaje wskutek nadmiernego nagromadzenia się melaniny w naskórku.

Okazuje się, że przebarwienia mogą powstawać przez choroby tarczycy, stosowanie środków antykoncepcyjnych, ciążę, wiek, czy też stan zapalny skóry. Dodatkowo plamy na twarzy mogą być skutkiem stosowania niektórych leków i ziół. Istnieją różnorodne sposoby na to, aby poradzić sobie z tym problemem. Niezwykle skuteczne są odpowiednie dermokosmetyki lub zabiegi z zakresu medycyny estetycznej!

Jak zwalczyć przebarwienia na twarzy?

Pamiętajmy o tym, że stopień trudności w pozbywaniu się przebarwień na twarzy może zależeć od przyczyny ich powstawania. Przykładowo pozapalne zmiany skórne znikają samoistnie, najczęściej po kilku miesiącach od wyleczenia trądziku. Sporym wyzwaniem jest jednak wieloletnia hiperpigmentacja, która często wiąże się z wyborem specjalistycznych zabiegów. Rozjaśnienie przebarwień może doprowadzić do poprawy własnej samooceny i samopoczucia.

Ogromne znaczenie ma tutaj odpowiednia ochrona skóry przed słońcem. Jest to bardzo ważna kwestia, której nie można pomijać w walce z przebarwieniami! Eksperci jasno wskazują, że znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. To oznacza, że ochrona przeciwsłoneczna zabezpiecza naszą skórę przed powstawaniem nowych zmian i pogłębianiem się już istniejących przebarwień. Musimy wiedzieć o tym, że plamy na twarzy powstają także poprzez promienie słoneczne przedostające się przed chmury i szyby! Jeśli mamy cerę skłonną do takich problemów, trzeba przez cały rok korzystać z kremów z filtrem. Dzięki temu zadbamy nie tylko o ochronę przed fotostarzeniem się skóry, lecz także nowotworami skórnymi.

Nawet w pochmurne dni powinniśmy stosować filtry przeciwsłoneczne. Najniższy wymagany kosmetyk do cery z przebarwieniami to SPF 15. Z kolei dla osób z jasną cerą sprawdzi się SPF 30, a w letnie dni SPF 50!

Przebarwienia na twarzy prezentują się nieestetycznie i sprawiają, że tracimy pewność siebie. Każdy z nas chce mieć zdrową i gładką cerę, dlatego najważniejsze jest zapobieganie zmianom skórnym. Konieczna jest zatem odpowiednia pielęgnacja skóry przez cały rok i stosowanie filtrów chroniących przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na szczęście do wyboru mamy wiele kremów i innych kosmetyków na przebarwienia, stworzonych z myślą o problematycznej skórze.

 

Artykuł sponsorowany